fbpx

סקר המדד: לבוחרי ימינה אמון גבוה בבנט כראש ממשלה

סקר אתר המדד, שמתפרסם היום במסגרת שידורי כאן חדשות, מצא רמת אמון גבוהה בנפתלי בנט ״כראש ממשלה״ בקרב מצביעי ימינה. זהו ממצא מעניין לנוכח ההנחה הרווחת, המגובה בכמה סקרים, שלפיה חלק ניכר מבוחרי ימינה אינם שבעי רצון מהחלטתו של מנהיג המפלגה לחבור לממשלה עם יאיר לפיד. על פי אחד מהסקרים, כשני שלישים מבוחרי ימינה אמרו שהיו מצביעים למפלגה אחרת לו היו יודעים מראש מה תהיה תוצאת הבחירות. בסקר שפורסם בעיתון מקור ראשון 53% ממצביעי ימינה השיבו כי בנט הפר את אמון בוחריו כשחתם על רוטציה עם לפיד ולעומתם 46% סבורים שהוא עשה כל מאמץ להקמת ממשלת ימין וכי ההסכם עם לפיד הוא אלטרנטיבה נכונה בנסיבות הקיימות.

בנט עצמו התייחס אתמול לבוחרים אלה בדבריו, כאשר הזכיר כי הוא ״מבין את אלו בציבור שחוששים״ וכי הוא יודע ש״יש אנשים טובים שמרגישים נבגדים״.

על פי הסקר החדש, שבוחן את אמונם של מצביעים במנהיגים המשתייכים לממשלה החדשה – הממשלה שטרם קמה – בנט זוכה ממצביעי ימינה לציון 8 ״כראש ממשלה״ (בסולם של 0 עד 10). יש לומר כי אין סתירה בין אכזבה מהקמת ממשלת בנט-לפיד לבין רמת אמון גבוהה בבנט כראש ממשלה אם וכאשר תקום. עמיתו של בנט לממשלה החדשה, ומי שאמור לשמש כראש ממשלה חלופי, זוכה לציון 5.8 ״כשר חוץ״. כמובן, אלה הם ציוני אמון הניתנים להם בטרם נכנסו לתפקידם, וכאשר חלק מהבוחרים עדיין אינם משוכנעים שייכנסו לתפקידם.

מה דעתכם? יש לכם אמון בלפיד? יש לכם אמון בבנט? בואו והשיבו לסקר המדד

סקר המדד מצא כי רוב ניכר מהמצביעים בישראל סבורים שממשלת בנט-לפיד עומדת לקום, וכשני שלישים מהם סבורים כי הממשלה תחזיק יותר מכמה חודשים. רק כעשירית עודם סבורים כי הממשלה כלל לא תקום, וכרבע מניחים כי תשרוד רק כמה חודשים, ותתפרק עוד לפני תום שנת 2021. מקרב מצביעי ליכוד, שיעור גבוה הרבה יותר מניחים שהממשלה לא תקום (כשליש), ורק כרבע סבורים שאם תקום תחזיק מעמד מעבר לשנת 2021.

בסקר ניכר כי לבוחרי המפלגות שאמורות להשתתף בקואליציה יש אמון הרבה יותר גדול במנהיגי המפלגות האמורים להרכיב את הממשלה החדשה, כולל מי שנמצאים בקוטב האידיאולוגי הנגדי. כך, לדוגמה, מצביעי מרצ, נותנים למנהיג הימין בנט את הציון 5.5 – בעוד שמצביעי הציונות הדתית, שלכאורה קרובים לבנט אידיאולוגית הרבה יותר, נותנים לו את הציון 2.9.

לבוחרי שתי המפלגות החרדיות, שנותרו מחוץ לקואליציה, אמון נמוך מאוד הן בלפיד – כצפוי – והן בבנט. בוחרי הליכוד נותנים לשני המנהיגים הללו ציונים רק במעט יותר גבוהים. לעומת זאת, בוחרי כחול לבן כנראה מרוצים מאוד מהרכב הממשלה חדשה. בני גנץ זוכה כמובן לאמון גבוה מאוד מהם, אבל כך גם בנט (7.2) ולפיד (8.6).

בסקר המדד השתתפו 450 ישראלים, והתוצאות שוקללו על ידי נח סלפקוב למדגם מייצג של כלל אוכלוסיית הבוחרים. טעות הדגימה הממוצעת למדגם המלא: 5%.

, , , , ,

14/04/2024איפוק הוא לא תבוסה. המתנה אינה הכלה רונן ברגמן, Ynet
כמה ימי מילואים כל אחד יחסוך אם החרדים יתגייסו ליאור באקאלו, N12
אנחנו נלחמים, ובחוץ חוזרים לריב קלמן ליבסקינד, מעריב
"להרצי אין אויבים, אבל גם אין לו חברים" איתי אילנאי, ישראל היום
קו אחד לשתי התנקשויות: חוסר מחשבה על התוצאות עמוס הראל, הארץ
בירקנפלד, למה הפסקנו להיות ציידים-לקטים? שמואל רוזנר, הקיפוד והשועל
הסכנה הקיומית למדינת ישראל מגיעה דווקא מניו יורק מוריס הירש, מקור ראשון
ההישגים הצבאיים אינם מתורגמים להישגים אסטרטגיים אבי יששכרוף, Ynet
מה מכשיר את הרמטכ"ל להבין את סינוואר? אבי גיל, וואלה
ישראל יכולה להיגמל מהתלות בווטו האמריקני ניצן דוד פוקס, מקור ראשון
מפלגה מושבים בכנסת סקר אחרון
(2024-04-12)
ממוצע המדד
המחנה הממלכתי 8 30 30
הליכוד 32 19 20
יש עתיד 24 15 12.7
ש״ס 11 9 10.1
ישראל ביתנו 6 12 9.4
עוצמה יהודית 6 10 9.4
יהדות התורה 7 7 7.2
רע״מ 5 5 5.1
חדש תע״ל 5 5 4.6
מרצ 0 4 4.5
תקווה חדשה 4 4 3.6
הציונות הדתית 8 0 2.9
עבודה 4 0 1
בל״ד 0 0 0

הקליקו על הטורים כדי לארגן את הנתונים לפי סדר