fbpx

מי השחקן הכי טוב בעולם? חילונים ודתיים (וכל השאר) מסכימים

שניים יכנסו היום לסבב משחקי המונדיאל: ליאו מסי, ונבחרת ארגנטינה (חזאי המדד צופים ניצחון לארגנטינים על הסעודים, של בין שלוש לארבע אפס. לקיליאן אמבפה והצרפתים הם חוזים ניצחון על אוסטרליה, של שלוש אפס או שלוש אחת. כמובן, יש עוד נבחרות, ועוד שחקנים שיעלו היום למגרש. אבל שני אלה הם השניים שחזאי המדד מדרגים כשני השחקנים הטובים ביותר שמשחקים במונדיאל. האם הם גם השניים הטובים בעולם? כן – שניים משלושה. השלישי לא משחק במונדיאל, נשאר בבית עם נבחרת נורבגיה. ארלינג הלנד כבר מקבל לא מעט קולות של מצביעים כשחקן הטוב בעולם, בערך כמו אמבפה. אבל מסי ראש מעל שניהם. בערך שליש מהחזאים שהשתתפו עד כה במשחק תחזית המונדיאל של המדד מדרגים את מסי כטוב בעולם.

כשישראלים תומכים בשמאל או בימין זה עושה אותם בני אדם טובים או רעים? בואו להתמודד עם שאלון חדש ומסקרן של המדד

האם הוא באמת הטוב בעולם? המומחים אולי יאמרו אחרת. אולי הם יאמרו שהיה, אבל כבר לא. אולי הם יאמרו שזה תלוי גם בשאלה איך ישחק היום ובשאר הטורניר. אם מסי יתעלה וארגנטינה תזכה בגביע העולם (גם את זה חושבים רוב החזאים שלנו), יהיה טעם לשקול מחדש את דירוג השחקנים. האם הוא הטוב ביותר בכל הזמנים? את זה לא שאלנו, אבל יש רבים שחושבים שכן, ואחרים שנשבעים בשמם של פלה או מראדונה.

כך או כך – המומחים הם מומחים, והציבור הוא הציבור. ובכדורגל, כולנו מחזיקים מעצמנו מומחים, בצדק או שלא בצדק. ואנחנו – העם – אומרים שמסי הוא הטוב בעולם. אומרים את זה עליו יותר מאשר על כל שחקן אחר. יותר מזה: אנחנו אומרים את זה עליו בסוג של קונצנזוס. למה הכוונה? בדקנו את השאלונים בפילוחים מגוונים, כדי לראות אם יש הבדלים בדירוג כאשר מתייחסים בנפרד לישראלים מרקע שונה, או אידיאולוגיה שונה.

נגיד, לפי הכנסה: האם מי שהכנסתם גבוהה יותר בוחרים שחקן אחד ואלה עם הכנסה נמוכה יותר שחקן אחר? התשובה היא לא. כולם בוחרים במסי. נגיד, לפי עמדה פוליטית: האם למסי יש מעמד חזק יותר בימים או בשמאל? התשובה היא לא. גם בזה אין הבדל. נגיד, לפי רמת דתיות: האם מסי הוא חביבם של החרדים או של החילונים? הציצו בטבלה המצורפת. היא מלמדת שאין הבדל (יש קצת יותר חרדים שאין להם דעה מי השחקן הטוב בעולם. בהקשר זה כדאי לקחת בחשבון שמי שבאים להשתתף בתחזית המונדיאל הם בעיקר מי שמתעניינים בכדורגל. מי שלא מתעניינים בכדורגל בכלל, מן הסתם לא יטרחו לדרג את השחקנים ולחזות את המשחקים).

אז מסי הוא קונצנזוס. ואחריו שניים – אמבפה והלנד. מודה שקצת הופתעתי – חשבתי שאמבפה יקבל הרבה יותר קולות, אולי יותר ממסי ובטח יותר מכל שחקן חוץ ממסי. ואפשר לראות שרונלדו כבר לא. העונה האומללה שעוברת עליו שחקה את מעמדו גם בעיניו חסידיו, וגם הם כבר מבינים שהוא לא הטוב בעולם (אבל דמיינו מה יקרה אם יסחוף את פורטוגל וייקח את גביע העולם…). קווין דה בריינה וקרים בנזמה מקבלים רק קצת פחות קולות מרונלדו. ניימאר לא במשחק. כמעט אף אחד לא בוחר בו (ושוב, מה יקרה אם ברזיל בניצוחו תיקח את הגביע).

 

, , , , , , ,

14/04/2024איפוק הוא לא תבוסה. המתנה אינה הכלה רונן ברגמן, Ynet
כמה ימי מילואים כל אחד יחסוך אם החרדים יתגייסו ליאור באקאלו, N12
אנחנו נלחמים, ובחוץ חוזרים לריב קלמן ליבסקינד, מעריב
"להרצי אין אויבים, אבל גם אין לו חברים" איתי אילנאי, ישראל היום
קו אחד לשתי התנקשויות: חוסר מחשבה על התוצאות עמוס הראל, הארץ
בירקנפלד, למה הפסקנו להיות ציידים-לקטים? שמואל רוזנר, הקיפוד והשועל
הסכנה הקיומית למדינת ישראל מגיעה דווקא מניו יורק מוריס הירש, מקור ראשון
ההישגים הצבאיים אינם מתורגמים להישגים אסטרטגיים אבי יששכרוף, Ynet
מה מכשיר את הרמטכ"ל להבין את סינוואר? אבי גיל, וואלה
ישראל יכולה להיגמל מהתלות בווטו האמריקני ניצן דוד פוקס, מקור ראשון
מפלגה מושבים בכנסת סקר אחרון
(2024-04-12)
ממוצע המדד
המחנה הממלכתי 8 30 30
הליכוד 32 19 20
יש עתיד 24 15 12.7
ש״ס 11 9 10.1
ישראל ביתנו 6 12 9.4
עוצמה יהודית 6 10 9.4
יהדות התורה 7 7 7.2
רע״מ 5 5 5.1
חדש תע״ל 5 5 4.6
מרצ 0 4 4.5
תקווה חדשה 4 4 3.6
הציונות הדתית 8 0 2.9
עבודה 4 0 1
בל״ד 0 0 0

הקליקו על הטורים כדי לארגן את הנתונים לפי סדר