fbpx

4.05/103.92/10

48% 52%


ברוכים הבאים להמדד: נשמח אם תצטרפו

שלום, אנחנו המדד. ויש לנו בקשה: אם גם אתכם מעניין להבין טוב יותר את ישראל, אם גם לכם יש שאלות על פוליטיקה, זהות וחברה, אם גם אתם מחפשים דרכים להביט במציאות הישראלית בלי פילטרים של ספין, אם גם לטעמכם התרבות שלנו שווה מבט נוסף, נטול פניות, בואו והצטרפו אלינו. הצטרפו כקוראים. הצטרפו כשותפים. המדד הוא פרויקט שאין לו חיים בלי שותפים פעילים. המדד הוא פרויקט שאין בו טעם בלי שותפים מתעניינים. אתכם – השותפים – הוא יכול להיות הרפתקה מסקרנת, פוקחת עיניים, מחכימה – לכם ולנו.

אנחנו שלושה. קוראים, כותבים, מתכנתים, משקללים. תוכלו לקרוא עלינו כמה מילים כאן. מטרתנו פשוטה: להבין טוב יותר את ישראל (וגם דברים שמעבר לישראל). לחקור מגמות, לזהות כיווני התקדמות, לפענח תנודות, לפצח קשרים נסתרים. השפה שלנו היא שפת הניתוח הכמותי. כלי העבודה שלנו הם השותפים – אתם. מי מכם שיבואו, יצטרפו, ישיבו ויגיבו. אנחנו נשתף אתכם בכל דבר מעניין שנגלה. נבדוק אתכם רעיונות חדשים. נציע לכם פעילות מאתגרת.

נדמה לנו שאפשר לעשות כאן דבר שיש לו משמעות. הנה דוגמה: השאלון שלנו על סדרי עדיפויות בתוכניות הלימודים יכול לספק לא מעט תובנות בתקופת משבר של מערכת החינוך. אנחנו מקווים שישיבו עליו תלמידים, הורים ומורים. אנחנו מקווים שמסקנותיו יעשירו מנהלים, מחנכים, פקידים וקובעי מדיניות. קחו חמש דקות ונסו אותו. זה אתגר מסקרן. כשתסיימו להשיב, תוכלו לראות את ההבדלים ביניכם לבין אחרים שהתמודדו עם האתגר הזה. מי בעד יותר מתמטיקה, ומי בעד יותר חינוך גופני. לא קל לקבוע מערכת שעות לתלמידים. השעות שתקצו לכל מקצוע מבטאות סדרי עדיפויות, הן מבטאות ערכים, הן מבטאות תפיסות עולם, הן מבטאות הערכה ביחס למה שצופן העתיד לילדים הלומדים. נסו את זה.

וכמובן, זה לא הדבר היחיד שתוכלו לנסות אצלנו. לקראת מה שנראה כמו עוד סיבוב בחירות, אנחנו מציעים מבט משוקלל, וקצת יותר משוכלל, על מצב הסקרים והזירה הפוליטית. המדדים שלנו, לפי מפלגות ולפי קואליציות, מתעדכנים כל יום. אם תרצו לבחון עד כמה אתם מבינים את המגמות הפוליטיות, אנחנו מציעים לכם הזדמנות לבחון את עצמכם מול הגרף המשתנה, אתם נגד הסקרים. תוכלו לעקוב, ולנסות לזהות את מי שקולע תמיד. תוכלו ללוות אתנו את מערכת הבחירות הסוערת.

אנחנו משיקים את המדד עם הכלים האלה, ועם עוד כמה תוספות. תהיה שיחה עם הפרופ׳ קמיל פוקס, היועץ מדעי של הפרויקט הזה, על מודלים, תחזיות, סקרים וכלי מדידה. יהיה פודקסט חדש של שמואל רוזנר, שהפרק הראשון שלו בוחן את השאלה ״האם כדאי לכם להתחסן נגד קורונה״, ומפליג לעוד שאלות חשובות על מנהיגות, אמון ומוסר. המלצות הקריאה שלנו מתעדכנות כמה פעמים בשבוע. טורים קצרים יתוספו פעם ביומיים שלושה. תוכלו לקרוא כבר עכשיו על אמון הציבור בקצינים וחיילים, על יהודים תומכי ג׳ו ביידן, כמה מילים על מראדונה, ומשהו לקראת הדלקת הנרות בחנוכה.

אנחנו משיקים את המדד בסקרנות ועם שילוב של תקווה ושל ספקנות – האם תצטרפו אלינו? זה לא מסובך. רק הקליקו כאן, ואל תתחרטו באמצע (זה לא יותר מכמה דקות).

לשאלות, צרו קשר. לרעיונות, צרו קשר. לבקשות, צרו קשר. נשתדל להשיב מהר.

תודה.

צוות המדד (שמואל, קמיל ונוח)

, , , , , ,
19/01/2022החרדים כבר יודעים את מי היו רוצים אחרי נתניהו ישי כהן, N12
אל תילחמו במערכת החינוך, תילחמו יחד איתה יפעת שאשא ביטון, מעריב
הקושי בהגדרה העצמית בין ה"יהודי" ל"ישראלי" מחייב הגדרה מחדש של הלאום סלי מרידור, ליברל
המשטרה שוכרת האקרים לבצע פריצות ולאסוף מידע על אזרחים תומר גנון, כלכליסט
מציאות חדשה במפרץ: איחוד האמירויות בסכנת מלחמה אהוד יערי, N12
פוטין הכריז מלחמה על אירופה (אנגלית) Bernard-Henri Lévy, Wall Street Journal
בנט לא צפוי לתמוך במועמדות קלדרון ליו"ר הסוכנות היהודית עטרה גרמן, מקור ראשון
האם התמותה בפלורידה נמוכה למרות שאין בה כמעט הגבלות? המשרוקית של גלובס, גלובס
מנסור עבאס הוא איש השנה שלכם? באמת? ג׳קי חורי, הארץ
"חוק הגיוס" מסוכן ויחסל סופית את מודל צבא העם שוקי פרידמן, הארץ
מפלגה מושבים בכנסת סקר אחרון
(2022-01-19)
ממוצע המדד
הליכוד 30 34 33.72
תקווה חדשה 6 0 0.6
יהדות התורה 7 7 7
ש"ס 9 9 8.84
ימינה 7 5 5.09
כחול לבן 8 9 8.88
יש עתיד 17 18 18.59
המשותפת 6 7 6.37
ישראל ביתנו 7 6 6.4
מרצ 6 4 4.32
עבודה 7 8 7.41
הציונות הדתית 6 8 7.57
רע"מ 4 5 5.08